מחלות מקצוע

מחלות מקצוע הן מצבים בריאותיים הנובעים מסביבת העבודה. זה יכול להיגרם מעבודה בסביבה מסוכנת או מחשיפה לחומר רעיל.

מחלות מקצוע יכולות להיות מסווגות באופן נרחב ככרוניות או אקוטיות.

למידע נוסף היכנסו לאתר המרכז לתאונות עבודה ומחלות מקצוע

 

מחלות מקצוע כרוניות הן בעיות בריאות ארוכות טווח המתפתחות עם הזמן, בעוד שמחלות מקצוע חריפות הן מחלות קצרות טווח המתרחשות מיד לאחר חשיפה לרעלן.

כמה דוגמאות למחלות מקצוע כרוניות כוללות: סרטן, מחלות בדרכי הנשימה והפרעות עור. דוגמאות למחלות מקצוע חריפות כוללות: הרעלת עופרת, כוויות כימיות ואסטמה.

מחלות מקצוע הן מחלות המתרחשות במקום העבודה. הם נגרמים מחשיפה לסכנות בעבודה.

 

ניתן לסווג מחלות מקצוע לשתי קבוצות:

1) מחלות הנובעות מחשיפה ארוכת טווח וחוזרת למפגע (למשל, אסבסטוזיס, סרטן ריאות) ו

2) מחלות הנובעות מחשיפה בודדת או קצרת טווח למפגע (למשל, הרעלת עופרת).

מחלות מקצוע הן מחלות הנגרמות או מחמירות מעבודתו של אדם.

חלק ממחלות המקצוע הנפוצות ביותר כוללות הרעלת עופרת, הרעלת כספית ומחלות הקשורות לאסבסט.

מחלות מקצוע הן מחלות שניתן לחלות בהן בעבודה. הם נגרמים לעתים קרובות על ידי מגע של אדם עם כימיקלים, אבק או חומרים אחרים שיכולים להיות השפעות שליליות על הגוף.

 

מחלות המקצוע הנפוצות ביותר כוללות:

– מחלת הסרטן

– אסטמה

– הפרעות שריר – שלד

– מצבים נפשיים

– מחלות עור

 

מחלות מקצוע הן מצבים בריאותיים הנגרמים מאופי עבודתו של אדם. הם יכולים להיות פיזיים, נפשיים או שניהם.

מחלות מקצוע הן מחלות הנגרמות על ידי סכנות במקום העבודה. הם יכולים להיות פיזיים, כימיים, ביולוגיים או שילוב של שלושת הסוגים.

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) קבע הנחיות ספציפיות למניעת מחלות מקצוע. OSHA מגדירה מחלת מקצוע כמחלה הנובעת מתוך ובמהלך העבודה ונובעת ממפגע בעבודה. אין הכרח שהעובד היה חשוף למפגע בכל עת בעת מילוי תפקידו ואף לא ברוב שעות העבודה.

עם זאת, OSHA גם קובעת כי ישנם שני חריגים להגדרה זו: (1) מחלות זיהומיות ו-(2) מחלות כרוניות שאין להן תקופת חביון לפני שהן מתגלות.

 

ממה המחלות מקצוע נגרמות?

מחלות מקצוע הן מצבים או מחלות בהם נדבקים העובדים במקום עבודתם. מחלות אלו עלולות להיגרם מחשיפה לחומרים רעילים, כגון עופרת, כספית ואסבסט. חלק ממחלות מקצוע נגרמות גם מסביבת העבודה – למשל, תסמונת התעלה הקרפלית ופציעות מאמץ חוזרות אחרות.

בארצות הברית, אין חוק פדרלי המחייב מעסיקים לספק כיסוי רפואי למחלות מקצוע. אז אם אתה חולה במחלת מקצוע בעבודה והיא אינה מכוסה בפוליסת הביטוח של המעסיק שלך, ייתכן שתצטרך לשלם עבור כל ההוצאות הקשורות לטיפול שלך בעצמך.

מחלות מקצוע יכולות להיגרם על ידי חומרים כימיים, ביולוגיים, פיזיים וארגונומיים. הם עשויים להיות מועברים באמצעות שאיפה, בליעה או מגע עור עם הסוכן.

כמה דוגמאות למחלות מקצוע כוללות:

– אסטמה תעסוקתית

– סרטן תעסוקתי

– הרעלת עופרת

תוכן עניינים

קשיש

הקצבת זקנה מהביטוח הלאומי: למי מגיעה?

המוסד לביטוח לאומי מעניק קצבאות זקנה לאנשים העומדים בקריטריונים מסוימים. כדי להיות זכאי, עליך להיות בן 67 לפחות עבור גברים ו-62 עבור נשים. בנוסף, עליך להתגורר בישראל לפחות 12 שנים מגיל 18. מי שלא עמד בדרישת התושבות עדיין עשוי להיות זכאי אם צבר מספיק נקודות ביטוח.

לקריאת המאמר »
זיקנה

מדריך להתמודדות עם אלרגיה בפנים בגיל השלישי – עצות והמלצות

ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו עובר שינויים שונים, כולל רגישות מוגברת לאלרגיות. אלרגיות בפנים יכולות להתבטא באדמומיות, גירוד, נפיחות או אפילו פריחה. האשמים הנפוצים כוללים מוצרי טיפוח, איפור או גורמים סביבתיים כמו אבקה או אבק.

לקריאת המאמר »
מוקד טלפוני

בדיקות תקופתיות בגיל ה-3 – כל מה שצריך לדעת

כאשר ילדכם מגיע לגיל 3, חיוני להבטיח כי בריאותו והתפתחותו נמצאים במסלול. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות בדיקות תקופתיות, שיכולות לספק תובנות חשובות לגבי רווחתו של ילדכם. המרכז הטלפוני של ביטוח הבריאות שלך יכול להוות משאב רב ערך בהנחייתך בתהליך זה.

לקריאת המאמר »
Nursing Home Guidance

הנחיות חשובות לבחירת בית אבות סיעודי

במהלך בחירת בית אבות סיעודי, חשוב להבין את צרכי האדם שצפוי להתגורר במקום. זה יכול להיות הכל מהכוח הפיזי של האדם, המצב הנפשי שלו, הצורך בטיפולים מיוחדים או הצורך באישורים מסוימים. הכרה תמהה בצרכים תוכל להכווין את החיפוש אל המקום המתאים ביותר.

לקריאת המאמר »