מחלות מקצוע

מחלות מקצוע הן מצבים בריאותיים הנובעים מסביבת העבודה. זה יכול להיגרם מעבודה בסביבה מסוכנת או מחשיפה לחומר רעיל.

מחלות מקצוע יכולות להיות מסווגות באופן נרחב ככרוניות או אקוטיות.

למידע נוסף היכנסו לאתר המרכז לתאונות עבודה ומחלות מקצוע

 

מחלות מקצוע כרוניות הן בעיות בריאות ארוכות טווח המתפתחות עם הזמן, בעוד שמחלות מקצוע חריפות הן מחלות קצרות טווח המתרחשות מיד לאחר חשיפה לרעלן.

כמה דוגמאות למחלות מקצוע כרוניות כוללות: סרטן, מחלות בדרכי הנשימה והפרעות עור. דוגמאות למחלות מקצוע חריפות כוללות: הרעלת עופרת, כוויות כימיות ואסטמה.

מחלות מקצוע הן מחלות המתרחשות במקום העבודה. הם נגרמים מחשיפה לסכנות בעבודה.

 

ניתן לסווג מחלות מקצוע לשתי קבוצות:

1) מחלות הנובעות מחשיפה ארוכת טווח וחוזרת למפגע (למשל, אסבסטוזיס, סרטן ריאות) ו

2) מחלות הנובעות מחשיפה בודדת או קצרת טווח למפגע (למשל, הרעלת עופרת).

מחלות מקצוע הן מחלות הנגרמות או מחמירות מעבודתו של אדם.

חלק ממחלות המקצוע הנפוצות ביותר כוללות הרעלת עופרת, הרעלת כספית ומחלות הקשורות לאסבסט.

מחלות מקצוע הן מחלות שניתן לחלות בהן בעבודה. הם נגרמים לעתים קרובות על ידי מגע של אדם עם כימיקלים, אבק או חומרים אחרים שיכולים להיות השפעות שליליות על הגוף.

 

מחלות המקצוע הנפוצות ביותר כוללות:

– מחלת הסרטן

– אסטמה

– הפרעות שריר – שלד

– מצבים נפשיים

– מחלות עור

 

מחלות מקצוע הן מצבים בריאותיים הנגרמים מאופי עבודתו של אדם. הם יכולים להיות פיזיים, נפשיים או שניהם.

מחלות מקצוע הן מחלות הנגרמות על ידי סכנות במקום העבודה. הם יכולים להיות פיזיים, כימיים, ביולוגיים או שילוב של שלושת הסוגים.

מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) קבע הנחיות ספציפיות למניעת מחלות מקצוע. OSHA מגדירה מחלת מקצוע כמחלה הנובעת מתוך ובמהלך העבודה ונובעת ממפגע בעבודה. אין הכרח שהעובד היה חשוף למפגע בכל עת בעת מילוי תפקידו ואף לא ברוב שעות העבודה.

עם זאת, OSHA גם קובעת כי ישנם שני חריגים להגדרה זו: (1) מחלות זיהומיות ו-(2) מחלות כרוניות שאין להן תקופת חביון לפני שהן מתגלות.

 

ממה המחלות מקצוע נגרמות?

מחלות מקצוע הן מצבים או מחלות בהם נדבקים העובדים במקום עבודתם. מחלות אלו עלולות להיגרם מחשיפה לחומרים רעילים, כגון עופרת, כספית ואסבסט. חלק ממחלות מקצוע נגרמות גם מסביבת העבודה – למשל, תסמונת התעלה הקרפלית ופציעות מאמץ חוזרות אחרות.

בארצות הברית, אין חוק פדרלי המחייב מעסיקים לספק כיסוי רפואי למחלות מקצוע. אז אם אתה חולה במחלת מקצוע בעבודה והיא אינה מכוסה בפוליסת הביטוח של המעסיק שלך, ייתכן שתצטרך לשלם עבור כל ההוצאות הקשורות לטיפול שלך בעצמך.

מחלות מקצוע יכולות להיגרם על ידי חומרים כימיים, ביולוגיים, פיזיים וארגונומיים. הם עשויים להיות מועברים באמצעות שאיפה, בליעה או מגע עור עם הסוכן.

כמה דוגמאות למחלות מקצוע כוללות:

– אסטמה תעסוקתית

– סרטן תעסוקתי

– הרעלת עופרת

תוכן עניינים

עורכת דין

הבטחת מורשתך: המשמעות של יצירת צוואה לאזרחים ותיקים

ככל שאנו נכנסים לשנות הזהב שלנו, זה הופך להיות יותר ויותר חשוב לעשות סידורים לעתיד. זקנים רבים מתעלמים מהחשיבות והצורך ביצירת צוואה. קשישים רבים מניחים שרכושם יעבור אוטומטית ליקיריהם, אך ללא צוואה, אין ערובה לכך שרצונותיהם יתגשמו.

לקריאת המאמר »