מטפלים סיעודיים

מטפלים סיעודיים הם אנשי מקצוע המעניקים טיפול לאנשים בביתם. הם מבקרים את המטופלים כדי לספק לא רק צרכים פיזיים אלא גם רגשיים וחברתיים. מטפלים סיעודיים הם חלק בלתי נפרד משירותי הבריאות הביתית.

טיפול סיעודי ניתן בדרך כלל על ידי בני משפחה במקרה של משפחות בעלות הכנסה נמוכה, הוא עשוי להינתן על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות במקרה של משפחות בעלות הכנסה בינונית, והוא עשוי להינתן על ידי אחיות פרטיות הנשכרות למטרה זו במקרה של משפחות בעלות הכנסה גבוהה.

הלשכה לסטטיסטיקה של ארצות הברית קובעת כי ישנה עלייה במספר המטפלים הסיעודיים כענף. עוד מציינים בלשכה כי בעתיד הקרוב יהיה צורך בעוד אחיות. עם הזדקנות האוכלוסייה, הצורך בטיפול סיעודי רק יגדל. משרד הבריאות ושירותי האנוש האמריקאי צופה כי יהיה צורך ביותר מ-2 מיליון אחיות חדשות עד 2030. מטפלות סיעודיות הן אחיות המטפלות באנשים הזקוקים לסיוע והשגחה מסביב לשעון לצורך ביצוע משימות ופעילויות יומיומיות. ההכשרה לעבודה זו היא נרחבת ויכולות לקחת עד ארבע שנות לימוד וניסיון קליני עד שניתן לעבוד כמטפל סיעודי.

מטפלת סיעודית הוא תהליך של מתן ופיקוח על טיפול רפואי וטיפול באנשים החולים במחלה חריפה או כרונית, פצועים, מחלימים או פגיעים בדרך אחרת. אחיות גם מספקות חינוך בריאות ומקדמות התנהגויות בריאות.

אחיות עובדות לעתים קרובות עבור בתי חולים או רופאים. הם עשויים גם לעבוד במרפאות או במסגרות אחרות כגון בתי ספר, בתי אבות, סוכנויות בריאות ציבוריות, מרפאות פרטיות ועוד. אחיות יכולות לבחור לעבוד במשרה מלאה אצל מעסיק יחיד (בית חולים) או שהן עשויות להיות עצמאיות על פני מעסיקים שונים (מרפאות).

בתחום הסיעוד, מי שפעם היה בחזית הטיפול בחולים מוחלפים ברובוטים. השימוש ברובוטים כאחיות נמצא במגמת עלייה.

השימוש המעשי הראשון באחיות רובוטיות היה ביפן בשנת 1996. רובוטים אלו פותחו כדי להוות תחליף לסדרנים אנושיים או אחיות לקשישים בבית. הרובוט היה משתלט על משימות כמו לעזור למטופלים לעשות אמבטיה ולחפוף את שיערם. בסופו של דבר, הרובוטים הללו החלו לשמש גם בבתי חולים ובתי אבות. הרעיון של שימוש ברובוט במקום באחות חיה הוא שהוא יכול לעשות דברים שבני אדם לא יכולים לעשות, כמו מתן תרופות לחולים מחוץ לחדרם מבלי להפריע להם, וזה גורם חשוב להורדת רמות הרעש אפילו למרות שזה עלול להגיע ב

טיפול סיעודי כולל טיפול בחולים, משפחות וקהילות כדי לעזור לקדם בריאות ולמנוע או לטפל במחלות.

אחיות הן אנשי מקצוע בתחום הבריאות המספקים טיפול סיעודי

– היקף העיסוק בסיעוד רחב יותר מרופאים רפואיים

– אחיות דורשות השכלה מיוחדת בסיעוד בעוד שרופאים דורשים השכלה רפואית

– רופאים מורשים לאבחן מחלות שאחיות אינן מוסמכות לעשות

– מטפלות סיעודיות אינן אחיות אלא באחריות לסייע לאחיות

סיעוד הוא אחד המקצועות הקריטיים ביותר עבור שירותי בריאות הדורשים אמפתיה, חמלה וקשב. זה יכול להיות קשה לפנות זמן לטיפול עצמי עם מספר המטופלים שהאחיות מטפלות בהם. התפקיד גובה את שלו מאחיות הבריאות הנפשית והפיזית עקב עבודה רגשית, שעות ארוכות וחוסר שינה.

אם אתה שוקל קריירה בטיפול סיעודי אבל לא בטוח שיש לך את מה שצריך,

הנה כמה טיפים שיעזרו להפוך אותך למטפל נהדר

-קבל הסמכה כסייעת אחות

-למד קורסי החייאה

-עבוד בבית חולים או בבית אבות

חלק מהמטפלים הסיעודיים אינם אחיות. מטפלים אלה עשויים להיות מאומנים לספק סוגים מסוימים של טיפול סיעודי מיוחד, אך בדרך כלל הם אינם מורשים או מוסמכים לספק כל מיני טיפולים סיעודיים. טעות נפוצה היא שאנשי מקצוע הסיעוד נמצאים שם כדי לשרת את המטופל. המציאות היא שהם שם כדי לעזור למטופל לשרת את עצמו.

מטפלים סיעודיים עובדים לרוב עם מטופלים בעלי יכולת תנועה מוגבלת, מה שמקשה עליהם לבצע כישורי חיים בסיסיים בעצמם. למרות שהם אינם מטפלים, מטפלים סיעודיים מופקדים לרוב על סיוע למטופלים לנהל את מצבי הרוח והרגשות שלהם במהלך ההחלמה. ישנם מקרים רבים בהם אחות עשויה להצטרך לספק טיפול כאשר אחרת היה צורך במטפל, כגון מתן זריקות או טיפול בפצעים.

תוכן עניינים

עורכת דין

הבטחת מורשתך: המשמעות של יצירת צוואה לאזרחים ותיקים

ככל שאנו נכנסים לשנות הזהב שלנו, זה הופך להיות יותר ויותר חשוב לעשות סידורים לעתיד. זקנים רבים מתעלמים מהחשיבות והצורך ביצירת צוואה. קשישים רבים מניחים שרכושם יעבור אוטומטית ליקיריהם, אך ללא צוואה, אין ערובה לכך שרצונותיהם יתגשמו.

לקריאת המאמר »