דיור מוגן בשרון – דרכים לעשות השוואה בין המקומות השונים

אנשים שמגיעים לגיל שישים או נמצאים כבר אחריו, מתחילים לתהות בינם לבין עצמם, האם זה לא זמן נכון להתחיל ולחפש אחוזת דיור מוגן בה הם יכולים לשכור דירה וליהנות מכל השירותים שהמקום מספק לדייריו. 

כידוע, ניתן למצוא אחוזות דיור מוגן בשרון ובמקומות אחרים בישראל, אשר מציעים מגוון רחב של דירות בגדלים וסוגים שונים, כאשר המקום אחראי לספק לדיירים אמצעי אבטחה, שירותי בריאות, ואינספור שירותים והפעלות מסוגים שונים. זאת במטרה גם לייצר עבורם תוכן ועניין וגם בשביל למשוך אותם אליהם. 

מה ההבדל בין החיים שבחוץ לחיים שבפנים?

על פניו, לא אמורים להיות הבדלים גדולים בין חיים באחוזת דיור מוגן בשרון לבין חיים בחוץ, בין אם זה בדירה או בבית מגורים פרטי. בשני המקומות אפשר ליהנות מאיכות חיים גבוהה, אפשר ליהנות מתוכן ועניין, וכן אפשר ליהנות מעצמאות מלאה. 

ההבדלים טמונים בשתי נקודות. ראשית, דיור מוגן מספק את כל השירותים והצרכים של הדיירים, כחלק מתנאי השירות במקום, הכל נמצא בהישג יד ולא צריך לעבוד קשה מדי בשביל לחפש ולמצוא. שנית, באחוזת דיור מוגן נהנים הדיירים גם מתשומת לב והשגחה של צוות המקום, כולל אנשי מקצוע בתחומים שונים, וגם מיכולת להתחבר לאנשים בני גילם, אחרים שביקשו לעבור ולהתגורר במסגרת האחוזה. 

איך משווים בין המקומות השונים?

בשביל לבחור אחוזת דיור בשרון או בכל מקום אחר, לא מספיק לקרוא חומר ולהתעניין אודות אחוזה כזו או אחרת, אלא יש גם צורך לעשות השוואה בין המקומות השונים, יש צורך לבחון את ההבדלים בין המקומות השונים. בצורה כזו, יהיה קל יותר לקבל תשובה מפורטת ומלאה, איפה נכון לשכור דירה, לאיזו אחוזה נכון להשתמש. 

החלק הראשון של ההשוואה, צריך להיות מבוסס על פי מה המקום מציע. יש לבחון מקומות שונים על פי היצע הדירות, סוג ואיכות, וכן על פי השירותים השונים שכל מקום מציע. נכון גם לבדוק, אילו אנשי צוות עובדים בכל מקום, עד כמה הם עומדים לרשות הדיירים. 

החלק השני מתייחס לתדמית, מוניטין של המקום. זה לא מספיק לדעת שהמקום מציע דירות איכותיות או מגוון שירותים, אלא גם יש לבחון את אופי הניהול של המקום, אמינות, איכות שירות וכל דבר אחר שיכול להשפיע כך או אחרת על התדמית של המקום. 

צריך לציין נקודה חשובה בתהליך ההשוואה, לא מספיק להשתמש בחומר כתוב, יש גם לבחון את המקום בעיניים וברגליים, יש לבחון כל מקום כפי שהוא ולראות האם הוא באמת מתאים למה שאנחנו מחפשים. כך יהיה ניתן גם להכיר את המקום וגם לעשות היכרות ולהתרשם מהצוות שעובד בו. אפשר גם לברר עם הדיירים במקום, עד כמה הם מרוצים ממנו ומהחלטה שלהם לעבור אליו. 

תוכן עניינים

Nursing Home Guidance

הנחיות חשובות לבחירת בית אבות סיעודי

במהלך בחירת בית אבות סיעודי, חשוב להבין את צרכי האדם שצפוי להתגורר במקום. זה יכול להיות הכל מהכוח הפיזי של האדם, המצב הנפשי שלו, הצורך בטיפולים מיוחדים או הצורך באישורים מסוימים. הכרה תמהה בצרכים תוכל להכווין את החיפוש אל המקום המתאים ביותר.

לקריאת המאמר »
עורכת דין

הבטחת מורשתך: המשמעות של יצירת צוואה לאזרחים ותיקים

ככל שאנו נכנסים לשנות הזהב שלנו, זה הופך להיות יותר ויותר חשוב לעשות סידורים לעתיד. זקנים רבים מתעלמים מהחשיבות והצורך ביצירת צוואה. קשישים רבים מניחים שרכושם יעבור אוטומטית ליקיריהם, אך ללא צוואה, אין ערובה לכך שרצונותיהם יתגשמו.

לקריאת המאמר »